Zarządzanie systemami teleinformatycznymi


Przejmujemy na siebie obowiązki związane
z administrowaniem systemami teleinformatycznymi firmy 
i opiekę serwisową nad serwerami


W ramach podpisanej umowy z firmą Sanbet Fabryka Betonu Maciej Jucha przejęliśmy na siebie obowiązki związane z administrowaniem systemami teleinformatycznymi firmy naszego Klienta.

Zakres świadczonych usług obejmował:

 • administrowanie sieciami LAN, WLAN, VPN i dostępem do Internetu 
  a w jej ramach:
  • utrzymywanie systemu operacyjnego serwera w gotowości do używania w godzinach pracy naszego Klienta;
  • instalacje aplikacji na stacjach roboczych;
  • zapewnienie bezpieczeństwa sieci informatycznej;
  • świadczenie konsultacji, pomocy i doradztwa związanego z eksploatacją systemu operacyjnego serwera oraz stacji roboczych w godzinach pracy naszego Klienta;
  • przeprowadzanie niezbędnych konserwacji i remontów elementów sieci informatycznej; 
 • administrowanie i serwisowanie oprogramowania klasy ERP i MRP w ramach posiadanych uprawnień;
 • obsługa napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzętu informatycznego firmy,
 • zarządzanie oprogramowaniem;
 • obsługa, modernizacja i rozwój systemów komunikacji, sieć telefoniczna, centrale, VoIP;
 • obsługa urządzeń peryferyjnych, drukarek i faksów;
 • inwentaryzacja sprzętu komputerowego firmy;
 • inwentaryzacja oprogramowania firmy;
 • projekty modernizacji i rozbudowy sieci teleinformatycznej i wykonanie


Okres współpracy: od 1.10 2006 do 30.03.2010 

 • Pełen zakres opieki i informatycznej

Agencja Web Wizard.com w ramach podpisanego kontraktu zapewniała opiekę teleinformatyczną nad systemami działającymi w ramach architektury rozproszonej, którą tworzyły siedziba firmy  zlokalizowana we Wrocławiu  oraz  trzy węzły betoniarskie we Wrocławiu na Sołtysowicach, Stanowicach k/Oławy oraz  w Trzebnicy.

Wykonaliśmy między innymi:

 • Uruchomienie centrali telefonicznej w technologii VoIP

Połączenia między węzłami a centralą firmy zapewniają sieci typu LAN, WLAN i VPN. W węzłach betoniarskich przygotowano i skonfigurowano centrale telefoniczne w technologii VoIP. Centrale skonfigurowano do pracy w tandemie (poprzez protokół IAX2) z centralą telefoniczną w siedzibie firmy we Wrocławiu.

 • Uruchomienie monitoringu wizyjnego w ramach sieci IP

W ramach sieci wewnętrznej LAN uruchomiono system monitoringu opartego o rejestrator IP. Rejestrator umożliwia podgląd obrazu z kamer zarówno na komputerach sieci LAN jak i pozwala na dostęp dla autoryzowanych użytkowników spoza sieci LAN.

 • Opracowanie projektu i wykonanie okablowania strukturalnego na nowym węźle betoniarskim w Stanowicach k. Oławy

Podczas prac związanych z uruchamieniem nowego węzła betoniarskiego w Stanowicach k. Oławy wykonano instalację sieci światłowodowej. Urządzenia światłowodowe (mediakonwerter TP-Link TR-932D) oraz okablowanie światłowodowe (kabel światłowodowy zewnętrzny, wielomodowy 50/125um DRAKA) umożliwiają wykonanie połączenia o długości do 2 kilometrów. Połączenie zapewnia pracę sieci z szybkością Fast Ethernet (do 100 Mbit/s), co odpowiada typowej sieci LAN opartej o kabel miedziany (skrętka kat. 5).

 • Rozbudowę  sieci informatycznej

Sukcesywne powiększano obszar funkcjonowania sieci informatycznej. W siedzibie firmy na Sołtysowicach we Wrocławiu i na głównym węźle betoniarskim w ramach modernizacji sieci informatycznej wykonano instalację sieci światłowodowej. Urządzenia światłowodowe (mediakonwerter TP-Link TR-932D) oraz okablowanie światłowodowe (kabel światłowodowy zewnętrzny, wielomodowy 50/125um DRAKA) umożliwiają wykonanie połączenia o długości do 2 kilometrów. Połączenie zapewnia pracę sieci z szybkością Fast Ethernet (do 100 Mbit/s), co odpowiada typowej sieci LAN opartej o kabel miedziany (skrętka kat. 5).

Przygotowany przez Web Wizard.com projekt okablowania strukturalnego pozwala na łatwe i sukcesywne zwiększanie zasięgu funkcjonowania sieci teleinformatycznej.

Nasza lokalizacja

Agencja Interaktywna  Web Wizard.com
rok założenia 2000


52-220 Wrocław, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10
NIP:        PL 899-142-54-65
REGON:   932899803

kontakt telefoniczny w godzinach 8.30 - 16.30

tel.    +48 71 346 29 73
tel. kom.  +48 502 387 145

 

Formularz kontaktowy

Od nawiązania kontaktu z Nami, dzieli Cię Tylko jeden krok, który może być początkiem długoletniej współpracy.
Z pewnością szybko ulegnie zapomnieniu treść przesłanej korespondencji, ale nigdy nie zapomnisz tego jak się czułeś podczas współpracy z nami.

Zaczynamy?

 

*

Przeglądaj Dodaj plik

Podanie powyższych danych jest dobrowolne, przy czym podanie adresu e-mail jest niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Agencja Interaktywna Web Wizard.com z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10, 52-220 Wrocław prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nr 1661331 z dnia 13.03.2003, REGON: 932899803, e-mail: biuro@webwizard.com.pl

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.