Blog

Dlaczego warto wybrać Django do tworzenia aplikacji sieciowych w Pythonie

Django jest uważany za najlepszy framework webowy napisany w Pythonie. To narzędzie jest łatwe w użyciu do tworzenia stron internetowych i aplikacji, które współpracują z bazami danych. W tym artykule poznasz Django i zrozumiesz, dlaczego jest on kluczowym ogniwem ekosystemu Pythona.

Tworzenie aplikacji Python - obszary zastosowania technologii

Index Tiobe Nagłówek października 2021: Język programowania Python numerem 1! Po raz pierwszy od ponad 20 lat mamy nowego lidera stawki: język programowania Python. Wieloletnia hegemonia Javy i C skończyła się. Technologia wokół nas zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat w niemal każdym aspekcie. Żyjemy w świecie, w którym oprogramowanie jest na pierwszym planie, a za prawie każdą usługą stoi linia kodu. Przemysł turystyczny, bankowość, edukacja, badania naukowe, wojsko to tylko kilka z tych, które polegają na oprogramowaniu.

Systemy rekomendacji i poleceń utworów muzycznych

Systemy rekomendacji polegają na wykorzystaniu istniejących danych, aby proponować użytkownikom sugestie i wyniki bliższe ich indywidualnym preferencjom. Do personalizacji można używać technik wyszukiwania, rankingu i scoringu. Mechanizmy rekomendacji działają na podstawie takich danych jak zbiory produktów, artykułów lub książek, powiadomień, wiadomości e-mail i reklamy celowanej utworów muzycznych, list odtwarzania, czy filmów.

Algorytmy AI w medycynie


Sztuczna inteligencja wywołuje zmiany w procedurach  przeszczepu nerek

Zbudowano algorytmy, które wykonują skomplikowane dopasowania parametrów dawcy i biorcy szybciej i z mniejszą ilością błędów. Teraz, dzięki sztucznej inteligencji, osoba która chce oddać swoją nerkę uruchomia łańcuch, który ratuje dziesiątki istnień ludzkich.

Sposoby wykorzystywania regresji w predykcji realizowanej przez AI

Machine Learning oferuje wiele istotnych korzyści w porównaniu z tradycyjnymi programami algorytmicznymi. Proces ten może przyspieszyć poszukiwanie efektywnych strategii handlu algorytmicznego poprzez automatyzację tego, co często jest żmudnym, ręcznym procesem. Zwiększa on również liczbę rynków, które dana osoba może monitorować i reagować na nie. Co najważniejsze, oferują one możliwość przejścia od wyszukiwania skojarzeń opartych na danych historycznych do identyfikacji i dostosowywania się do trendów w miarę ich rozwoju. Jeśli potrafisz zautomatyzować proces, który inni wykonują ręcznie, masz przewagę konkurencyjną. Jeśli potrafisz zwiększyć liczbę rynków, na których się znajdujesz, masz więcej możliwości. A w świecie handlu o sumie zerowej, jeśli potrafisz dostosować się do zmian w czasie rzeczywistym, podczas gdy inni stoją w miejscu, Twoja przewaga przełoży się na zyski.

Rodzaje sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jest możliwa dzięki trenowaniu i optymalizowaniu procesów przy wykorzystaniu właściwych danych do konkretnego zadania. Zastosowania AI mogą być zmieniane i ulepszane z biegiem czasu, w miarę jak stają się dostępne nowe dane, i to właśnie stanowi element uczenia na podstawie doświadczenia w przypadku sztucznej inteligencji. Nieustające uczenie się na podstawie nowych danych jest ważne bo wszystko wokół nas się zmienia w miarę upływu czasu. W związku z tym zbiory danych z procesu z dzisiaj mogą się diametralnie różnić od tych które zostaną pozyskane jutro czy za kilka lat.

Sztuczna inteligencja prognozuje i podejmuje decyzje dotyczące oszczędzania energii

Sztuczna inteligencja może być również wykorzystana w procesie decyzyjnym o skali i złożoności, które zaczynają przekraczać możliwości zarządzania przez człowieka. Sztuczna inteligencja może być wykorzystana do zarządzania niedoborami energii elektrycznej poprzez krótkotrwałe wyłączanie zapotrzebowania na energię elektryczną w całych społecznościach lub regionach. Mogą to być tysiące lodówek w domach ludzi lub w dużych miejscach zapotrzebowania, takich jak zakłady przemysłowe. Szybkość i złożoność tego zadania wymaga zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja w medycynie

Rewolucja w medycynie związana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji już trwa. Niektórzy twierdzą, że może być lekiem, którego potrzebują zarówno lekarze jak i pacjenci. Sztuczna inteligencja pozwoli lepiej zrozumieć pacjentów, opracować nowe metody diagnostyczne a nawet nowe metody leczenia. Wszyscy możemy skorzystać z produktów zaawansowanej technologii. Jedna z brytyjskich firm przygotowuje projekt, który w medycynie wprowadzi takie zmiany jak Google wprowadziła w zakresie zarządzania informacją. Projekt może odciążyć lekarzy publicznej służby zdrowia i zapewnić dobrą opiekę medyczną. Podczas realizacji projektu dochodzi jednak do zderzenia dwóch światów – świata zaawansowanej technologii, Doliny Krzemowej i szybkiego rozwoju ze systemem opieki medycznej, opartej o rzetelne badania i dowody i fundamentalną zasadę - po pierwsze nie szkodzić.

Sztuczna inteligencja w radiologii

Jedna z brytyjskich firma wykorzystuje sztuczną inteligencję aby zrewolucjonizować diagnozowanie nowotworów piersi. Ponieważ docelowymi klientami tej firmy są szpitale, zachowuje firma dużą ostrożność i drobiazgowo testuje swoją sztuczną inteligencję zanim zaczną z niej korzystać pacjenci. Firma zbiera dane ze szpitali. Na ich podstawie tworzy algorytmy i testuje je. Chce mieć pewność, że wszystko będzie działać jak należy. Jeśli ta technologia ma pomóc w podejmowaniu decyzji o życiu lub śmierci pacjenta to jest to jedyny sposób tworzenia tego typu technologii.

Aby przekraczać nowe granice trzeba nowej technologii

SI oznacza inteligencję maszyn oraz dziedzinę nauki dążącą do jej stworzenia. Kwestia SI dorównująca ludzkiej wywołuje wiele pytań natury etycznej, a jej potencjalna moc wzbudza obawy. Zoptymalizowane maszyny mogą nam przygotować rozwiązania, których się kompletnie nie spodziewamy. Istnieją ścieżki SI które nie wróżą zbyt dobrze na przyszłość, musimy jednak wybierać te rozwiązania, które zapewnią długoterminowe korzyści dla ludzkości.

Nasza lokalizacja

Agencja Interaktywna  Web Wizard.com
rok założenia 2000


52-220 Wrocław, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10
NIP:        PL 899-142-54-65
REGON:   932899803

kontakt telefoniczny w godzinach 8.30 - 16.30

tel.    +48 71 346 29 73
tel. kom.  +48 502 387 145

 

Formularz kontaktowy

Od nawiązania kontaktu z Nami, dzieli Cię Tylko jeden krok, który może być początkiem długoletniej współpracy.
Z pewnością szybko ulegnie zapomnieniu treść przesłanej korespondencji, ale nigdy nie zapomnisz tego jak się czułeś podczas współpracy z nami.

Zaczynamy?

 

*

Przeglądaj Dodaj plik

Podanie powyższych danych jest dobrowolne, przy czym podanie adresu e-mail jest niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Agencja Interaktywna Web Wizard.com z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10, 52-220 Wrocław prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nr 1661331 z dnia 13.03.2003, REGON: 932899803, e-mail: biuro@webwizard.com.pl

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.