Sztuczna inteligencja w medycynie

Sztuczna inteligencja w medycynie

Rewolucja w medycynie związana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji już trwa. Niektórzy twierdzą, że może być lekiem, którego potrzebują zarówno lekarze jak i pacjenci. Sztuczna inteligencja pozwoli lepiej zrozumieć pacjentów, opracować nowe metody diagnostyczne a nawet nowe metody leczenia.  Wszyscy możemy skorzystać z produktów zaawansowanej technologii. Jedna z brytyjskich firm przygotowuje projekt, który wprowadzi takie zmiany w medycynie jak Google wprowadziła w zakresie zarządzania informacją. Projekt może odciążyć lekarzy publicznej służby zdrowia i zapewnić dobrą opiekę medyczną.

Podczas realizacji projektu dochodzi jednak do zderzenia dwóch światów – świata zaawansowanej technologii, Doliny Krzemowej i szybkiego rozwoju ze systemem opieki medycznej, opartej o rzetelne badania i dowody i fundamentalną zasadę - po pierwsze nie szkodzić.

Niektórzy uważają, że sztuczna inteligencja może być groźna. Stawka jest bardzo wysoka a rewolucja dokonuje się na naszych oczach. Sztuczna inteligencja używa algorytmów aby zmusić komputery do wykonywania części pracy umysłowej, którą obecnie wykonują lekarze. Obecnie trwa gorączka złota jeśli chodzi o wykorzystanie zaawansowanej technologii w medycynie.

Mnóstwo nowych, inteligentnych aplikacji ma nam pomóc w zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji, a korporacyjni giganci inwestują ogromne sumy w sztuczną inteligencję.

Firma Apple chce w swoich telefonach instalować czujniki do sprawdzania stanu zdrowia. Deep Mind należący do Google’a wykorzystuje ją do badania poważnych schorzeń oczu. Inne firmu pracują nad diagnostyką chorób nowotworowych. Potencjalne zyski mogą być ogromne ale niektórzy mają pewne obawy. W nauce nie wierzy się w nic co nie zostało udowodnione. A w medycynie zachowuje się szczególną ostrożność. Tu nie chodzi o sugestie związane z zakupem produktów czy filmów. To może być kwestia życia lub śmierci. Ale w bardzo konkurencyjnym przemyśle zaawansowanych technologii firmy stale ścigają się, kto szybciej wypuści na rynek nowy produkt.

Stosowanie sztucznej inteligencji  w medycynie można już teraz  zaobserwować w  aplikacjach, które dopiero teraz zaczynają być wykorzystywane w szpitalach, klinikach, prywatnych gabinetach, a także u pacjentów. Aplikacje wykorzystujące czaty w służbie zdrowia i algorytmy SI  mogą być jeszcze dziś postrzegane jako rewolucyjne, ale gdy społeczeństwo  zacznie korzystać  z nich w coraz  większym stopniu, będą one uważane raczej za konieczność niż jakąś aberrację. Każdy, kto odwiedzi placówkę medyczną, będzie  wykorzystywał  technologię sztucznej inteligencji do planowanie wizyt, zgłaszania objawów,  postawienia wstępnej diagnozy i wydania recept.

 

Przyszłość sztucznej inteligencji w medycynie

Pomimo istniejących obaw związanych ze sztuczną inteligencję  będzie odgrywać coraz większą rolę w opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja przy współpracy z innymi innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak aplikacje telemedyczne, AR/VR czy blockchain, stanie się nowoczesnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju podmiotów w dziedzinie medycyny. Równocześnie większość tych technologii  przeskalowana i zainstalowana  w formie aplikacji na smarfonach i komputerach stanie się dostępna do użytku publicznego.

Pojawią się modele hybrydowe, które odegrają rolę w planowaniu leczenia i identyfikacji czynników ryzyka. Ostateczna odpowiedzialność za opiekę nad pacjentem pozostanie w rękach człowieka. Jednak nasi zautomatyzowani pomocnicy, wspierani przez najnowocześniejszą sztuczną inteligencję, będą naprawdę pomocni w ratowaniu i przedłużaniu życia ludzkiego. Taka jest najbliższa przyszłość sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej.

 

 

 

Chcesz nawiązać współpracę z Python Software House, który tworzy  dedykowane aplikacje webowe, dedykowane aplikacje mobilne i strony internetowe na zamówienie?

Poszukujesz Software House, który ma w swojej ofercie  tworzenie dedykowanych aplikacji internetowych z wykorzystaniem Python, Django i Flask? Jesteśmy  Python Software House, który istnieje na rynku 20 lat i ma w swoim portfolio wykonane dedykowane aplikacje webowe i desktopowe i oprogramowanie na zamówienie, jak również zaawansowane systemy informatyczne. Tworzymy narzędzia cyfrowe i  rozwiązania, które nie tylko pozwalają wizualizować dane, ale także integrujemy je z regularnymi procesami biznesowymi, tworzymy oparte na danych pełnoprawne dedykowane aplikacje mobilne i webowe, które sprawiają, że dane stają się bardziej dostępne dla całej organizacji.

 

Może chcesz wykorzystać rozwiązania oparte na algorytmach sztucznej inteligencji, machine learning lub deep learning?

 

Technologie informacyjne z usługi dla biznesu zamieniły się w  jego podstawę. Budujemy cyfrowe kompetencje w obszarze zainteresowań Klienta i pomagamy znaleźć nowe modele dla biznesu.
To nasza misja.

 

Porozmawiaj z nami o swoim projekcie, a my weźmiemy pod uwagę specyfikę Twojej działalności, przewidziany czas i budżet i wybierzemy najlepszą z dostępnych opcji jego realizacji.

 

Nasza lokalizacja

Agencja Interaktywna  Web Wizard.com
rok założenia 2000


52-220 Wrocław, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10
NIP:        PL 899-142-54-65
REGON:   932899803

kontakt telefoniczny w godzinach 8.30 - 16.30

tel.    +48 71 346 29 73
tel. kom.  +48 502 387 145

 

Formularz kontaktowy

Od nawiązania kontaktu z Nami, dzieli Cię Tylko jeden krok, który może być początkiem długoletniej współpracy.
Z pewnością szybko ulegnie zapomnieniu treść przesłanej korespondencji, ale nigdy nie zapomnisz tego jak się czułeś podczas współpracy z nami.

Zaczynamy?

 

*

Przeglądaj Dodaj plik

Podanie powyższych danych jest dobrowolne, przy czym podanie adresu e-mail jest niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Agencja Interaktywna Web Wizard.com z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10, 52-220 Wrocław prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nr 1661331 z dnia 13.03.2003, REGON: 932899803, e-mail: biuro@webwizard.com.pl

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.