Wykorzystanie sztucznej inteligencji do prognozowania i podejmowania decyzji dotyczących oszczędzania energii

Wykorzystanie sztucznej inteligencji  do prognozowania i podejmowania decyzji dotyczących oszczędzania energii

 

Sztuczna inteligencja (SI) jest coraz częściej wykorzystywana, aby pomóc w zaspokojeniu globalnego zapotrzebowanie na czystą, tanią, niezawodną energię.

Globalny przemysł energetyczny stoi w obliczu zasadniczych zmian w sposobie wytwarzania, sprzedaży i dystrybucji energii. W związku z tym próbuje się znaleźć metody zarządzania rosnącymi gigawatami nieprzewidywalnej, zależnej od pogody energii odnawialnej przepływającej do sieci energetycznych od jej wytwórców.

Odnawialne źródła energii elektrycznej pojawiają się jako następcy tradycyjnych elektrowni węglowych. Kluczowym problemem w przypadku odnawialnej energii elektrycznej jest jednak jej niespójność. Pochmurny dzień lub ciąg spokojnych, bezwietrznych dni  przerywa wytwarzanie energii elektrycznej i może powodować jej niedobory. I odwrotnie, w przypadku sprzyjających warunków do jej produkcji,  może dojść do wytworzenia zbyt dużej ilości energii niż jest potrzeba

Oznacza to, że elektrownie węglowe  mogą stanowić  w przyszłości zapasowe  źródła energii, które można szybko włączyć aby uzupełnić niedobory energetyczne a do zarządzania szczytami nadwyżki produkcji potrzebne są kosztowne rozwiązania w zakresie magazynowania.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia prognoz dotyczących zapotrzebowania na energię elektryczną, wytwarzania i pogody może zmniejszyć zapotrzebowanie na te mechanizmy rezerwowe poprzez przewidywanie wahań w produkcji energii  i odpowiednie zarządzanie nimi.

Sztuczna inteligencja  może być  również wykorzystana w procesie decyzyjnym o  skali i złożoności, które zaczynają przekraczać możliwości zarządzania przez człowieka. Sztuczna inteligencja może być wykorzystana do zarządzania niedoborami energii elektrycznej poprzez krótkotrwałe wyłączanie zapotrzebowania na energię elektryczną w całych społecznościach lub regionach. Mogą to być tysiące lodówek w domach ludzi lub w dużych miejscach zapotrzebowania, takich jak zakłady przemysłowe. Szybkość i złożoność tego zadania wymaga zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Przeniesienie na zdalną sztuczną inteligencję kontroli nad domem może wydawać się czymś w rodzaju science fiction, ale integracja sztucznej inteligencji z naszymi urządzeniami jest już w toku. Na przykład, sztuczna inteligencja już  jest używana do zarządzania zużyciem energii w urządzeniu, z którego większość z nas korzysta na co dzień - telefonach komórkowych. Systemem Android zawiera funkcję, która bada nawyki aplikacji, aby upewnić się, że bateria jest stosowana tylko na tych, które wykorzystujesz najczęściej. Sporadycznie  używane aplikacje, które wcześniej pracowały dotąd  w tle  niepotrzebnie zużywając energię są wyłączane.

Sztuczna inteligencja może teraz również sprawdzić, ile energii elektrycznej zużywa każde z naszych urządzeń domowych. Brytyjski startup  używa AI, aby znaleźć "odcisk palca" każdego urządzenia, wykorzystując dane z licznika energii elektrycznej. Producenci sprzętu AGD znajdą się pod coraz większą presją, aby produkować produkty energooszczędne. Mając dostęp do dokładnie tego, ile kosztuje uruchomienie zmywarki do naczyń lub telewizora, konsumenci mogą szybko odczuwać rozczarowanie urządzeniami energochłonnymi.

Konsumenci mogą mieć wgląd  w swój profil energetyczny

Rozpowszechnianie się wirtualnych asystentów w domach, w połączeniu z takimi danymi, może zasadniczo wpłynąć na  sposób, w jaki kupujemy i korzystamy z energii elektrycznej.  Integracja danych dotyczących energii z takimi produktami, jak Alexa i Google Home, może prowadzić do powstania systemów zarządzania energią w domach, w których, na przykład, zamiast samodzielnie włączać pralkę, zaplanowane jest jej uruchomienie, gdy cena energii elektrycznej będzie niższa.

Firmy również mogą czerpać korzyści z takich usprawnień. Brytyjski deweloper sztucznej inteligencji stworzył technologię, która umożliwia firmom kontrolowanie zużycia energii w ich budynkach, wykorzystując w maksymalnym stopniu okresy niskiego zapotrzebowania na energię elektryczną i jej tańsze dostawy. W rezultacie, firmy mogą otrzymywać ulgi w  płatnościach   za odciążenie sieci  elektrycznej w okresach szczytowych. Zastosowanie  sztucznej inteligencji przypadku algorytmów predykcyjnego uczenia maszynowego, pozwala konsumentowi po raz pierwszy przewidzieć swój profil energetyczny.

 

 

Chcesz nawiązać współpracę z Python Software House, który tworzy  dedykowane aplikacje webowe, dedykowane aplikacje mobilne i strony internetowe na zamówienie?

Poszukujesz Software House, który ma w swojej ofercie  tworzenie dedykowanych aplikacji internetowych z wykorzystaniem Python, Django i Flask? Jesteśmy  Python Software House, który istnieje na rynku 20 lat i ma w swoim portfolio wykonane dedykowane aplikacje webowe i desktopowe i oprogramowanie na zamówienie, jak również zaawansowane systemy informatyczne. Tworzymy narzędzia cyfrowe i  rozwiązania, które nie tylko pozwalają wizualizować dane, ale także integrujemy je z regularnymi procesami biznesowymi, tworzymy oparte na danych pełnoprawne dedykowane aplikacje mobilne i webowe, które sprawiają, że dane stają się bardziej dostępne dla całej organizacji.

 

Może chcesz wykorzystać rozwiązania oparte na algorytmach sztucznej inteligencji, machine learning lub deep learning?

 

Technologie informacyjne z usługi dla biznesu zamieniły się w  jego podstawę. Budujemy cyfrowe kompetencje w obszarze zainteresowań Klienta i pomagamy znaleźć nowe modele dla biznesu.
To nasza misja.

 

Porozmawiaj z nami o swoim projekcie, a my weźmiemy pod uwagę specyfikę Twojej działalności, przewidziany czas i budżet i wybierzemy najlepszą z dostępnych opcji jego realizacji.

 

Nasza lokalizacja

Agencja Interaktywna  Web Wizard.com
rok założenia 2000


52-220 Wrocław, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10
NIP:        PL 899-142-54-65
REGON:   932899803

kontakt telefoniczny w godzinach 8.30 - 16.30

tel.    +48 71 346 29 73
tel. kom.  +48 502 387 145

 

Formularz kontaktowy

Od nawiązania kontaktu z Nami, dzieli Cię Tylko jeden krok, który może być początkiem długoletniej współpracy.
Z pewnością szybko ulegnie zapomnieniu treść przesłanej korespondencji, ale nigdy nie zapomnisz tego jak się czułeś podczas współpracy z nami.

Zaczynamy?

 

*

Przeglądaj Dodaj plik

Podanie powyższych danych jest dobrowolne, przy czym podanie adresu e-mail jest niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Agencja Interaktywna Web Wizard.com z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10, 52-220 Wrocław prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nr 1661331 z dnia 13.03.2003, REGON: 932899803, e-mail: biuro@webwizard.com.pl

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.