Strona internetowa WWW CMS MODX - na zamówienie Anegre

Responsywna strona internetowa wykonana w trzech wersjach językowych w oparciu o system CMS MODX Revolution,  wyposażona w funkcjonalność obsługi i prezentacji zdjęć w formie galerii. Moduł galerii zawiera kilkaset specjalnie wybranych fotografii, które podzielone na  kategorie pozwalają użytkownikowi zapoznać się z bogatym portfolio firmy Anegre.

Dużą uwagę skoncentrowaliśmy na tym, aby zdjęcia  zrealizowanych na zamówienie mebli efektownie się wyświetlały  zarówno na dużych ekranach, jak również na smartfonach i tabletach.
Po publikacji strony w Internecie fraza: "studio mebli"  przez kilka lat zajmowała  wysokie pozycje (top3) w wynikach wyszukiwarki Google.
______________________________________
Klient: Anegre Sp. z o.o. Strzelin Polska
Technologia: system zarządzania treścią CMS MODX Revolution, RWD/Bootstrap, PHP, bazy danych MySQL
Realizacja: maj 2014 Agencja Interaktywna Web Wizard.com

Czy wiesz, że starannie dopasowujemy projekt do logiki Twojego biznesu?

Dzięki takiemu podejściu  otrzymasz produkt z przemyślanym, unikalnym i przyjaznym interfejsem.

 

Opracujemy i wykonamy specjalne układy graficzne dla małych ekranów smartfonów i tabletów, aby Twój projekt działał poprawnie i przynosił satysfkację użytkownikom strony niezależnie, od rodzaju urządzenia z jakiego użytkownik go przegląda.

Projekty obejmujące tworzenie  stron internetowych rozwijamy na CMS MODX.  Jest to rozwiązanie stabilne i łatwe w utrzymaniu.

CMS MODX
  to open source'owy CMS przeznaczony do tworzenia różnego rodzaju stron internetowych. Ma dobrze rozwiniętą społeczność użytkowników i dobrą dokumentację.

CMS MODX dostępny jest w dwóch wersjach.

 • CMS MODX Evolution - poprzednia wersja silnika, w której rozwój zaangażowana jest społeczność użytkowników.
 • CMS MODX Revolution - najnowsza wersja systemu, która jest wspierana przez deweloperów. Revolution oferuje lepszą funkcjonalność, ale narzuca wyższe wymagania dotyczące profesjonalnego szkolenia webmasterów. Praca z Evolution może wydawać się łatwiejsza dla początkujących programistów, ale w tej wersji brakuje niektórych narzędzi.

Dwie główne różnice, poza poziomem wsparcia:    

CMS MODX Revolution 
oferuje więcej funkcji budowania stron niż CMS Evolution.


CMS MODX Evolution
ma niższy próg wejścia w porównaniu do  CMS MODX Revolution.


CMS MODX - łatwy w użyciu CMS, który dostarcza prostych narzędzi do rozwiązania głównych zadań, które stoją przed webmasterem w procesie rozwoju strony:

 • Szybka instalacja. Aby uruchomić silnik należy pobrać pliki wymaganej wersji i rozpakować je do katalogu głównego strony na serwerze. Po przejściu na stronę instalatora pojawia się asystent, który przeprowadza nas przez podstawowe kroki instalacji. Cały proces trwa około 10 minut.
 • Rozszerzenie funkcjonalności poprzez panel administracyjny. Możesz dodawać nowe narzędzia i funkcje w postaci wtyczek. W panelu administracyjnym znajduje się odpowiednia sekcja, w której dostępny jest katalog rozszerzeń.
 • Wbudowany menedżer plików, który pomaga dodawać i usuwać dane bez konieczności bezpośredniego łączenia się z serwerem.
 • Wbudowany edytor, dzięki któremu można dokonywać zmian w skryptach oraz tworzyć nowe.
 • Użytkownicy mogą używać dystrybucji CMS MODX do tworzenia nieograniczonej liczby stron internetowych, w tym stron komercyjnych. Wszystko to sprawia, że silnik ten jest doskonałym wyborem dla profesjonalnych programistów, którzy potrzebują funkcjonalnych i elastycznych narzędzi. CMS daje unikalne możliwości eksperymentów technologicznych, kreatywnego projektowania i modyfikacji własnych modułów. Platforma pozwala na stworzenie unikalnej strony z uwzględnieniem najnowszych trendów technologicznych.

Główne cechy CMS MODX:

 • Nieograniczona swoboda twórcza w dostosowywaniu witryny, którą zapewnia elastyczność systemu.
 • Zarządzanie wieloma witrynami z jednego zestawu plików.
 • Rozwój indywidualnych interfejsów i dodatków poprzez wbudowany Manager.
 • System zarządzania użytkownikami z wieloma metodami uwierzytelniania w celu ochrony przed nieautoryzowanym dostępem.
 • Obsługa witryn wielojęzycznych z doskonałą lokalizacją elementów interfejsu.
 • Ustawienia systemowe
 • Na szczególne wyróżnienie zasługuje poziom zabezpieczenia CMS MODX. Wbudowane narzędzia bezpieczeństwa przeciwdziałają nieautoryzowanemu dostępowi, włamaniom i infekcjom wirusowym. Programiści i społeczność użytkowników regularnie wydają aktualizacje, które usuwają wykryte luki.
 • Najpopularniejszymi dodatkami do silnika są: 

  Kolekcje
  Moduł tworzy osobny typ zasobu, który jest bardzo przydatny do tworzenia sekcji informacyjnych i blogów tematycznych. Tematy afiliacyjne są wyświetlane w formie wygodnej tabeli;

  movDevTools
  Komponent służy do dodania dodatkowej zakładki z elementami. Na panelu administracyjnym umieszczane są fragmenty, snippety;

  frontendManager
  Moduł pozwala na edycję zasobów bezpośrednio z poziomu frontendu, co znacznie zwiększa szybkość administracji;

  clientConfig
  Komponent służy do zapisu ogólnych ustawień strony (kontakty, linki, bloki banerów itp.).

Administrator witryny może samodzielnie dostroić zabezpieczenia poprzez wprowadzenie ustawień bezpieczeństwa w konfiguracji systemu:

 • Liczba nieudanych prób logowania, po których konto zostaje zablokowane.
 • Wysyłanie powiadomień o błędach systemowych.
 • Monitorowanie plików systemowych pod kątem nieautoryzowanych zmian.
 • Sprawdzanie poprawności nazw hostów.
 • Wykorzystanie captcha do ograniczania wpływu  botów.

Silnik CMS MODX  nie posiada wsparcia technicznego. Jeśli masz jakieś trudności lub pytania, musisz znaleźć odpowiedzi na własną rękę. Wiele przydatnych informacji przedstawionych na oficjalnej stronie CMS w "Pytaniach i odpowiedziach", istnieją filmy i instrukcje tekstowe na forach stron trzecich. W skomplikowanych przypadkach można zwrócić się do profesjonalistów, gdyż istnieje wiele zleceń związanych z konfiguracją CMS MODX na platformach freelancerskich.

CMS MODX domyślnie udostępnia narzędzia do tworzenia selektywnych praw dostępu dla użytkowników. Na przykład, możesz utworzyć rolę "Autor", która pozwala na dodawanie treści do witryny, ale nie daje dostępu do ustawień projektu. Innym możliwym zastosowaniem jest zablokowanie strony lub poszczególnych sekcji przed niezarejestrowanymi użytkownikami.

Silnik oferuje "z pudełka" wbudowane moduły, które można wykorzystać do budowy różnych typów stron.

Elastyczność systemu zapewnia tworzenie stron dowolnego typu, od prostej wizytówki do dużego sklepu internetowego lub katalogu informacji. Możliwości systemu CMS MODX zależą od tego, jakie moduły i wtyczki zostaną do niego podłączone. Jeśli przeanalizować projekty, które najczęściej tworzone są na CMS MODX, to można wydzielić następujące typy:

 • Strony firmowe i wizytówki specjalistów.
 • Portale rozrywkowe zawierające zdjęcia, galerie, filmy i fora. Do pracy z każdym typem treści jest wygodne rozszerzenie: na przykład directResize dla zdjęć, SimpleTube dla galerii wideo.
 • Strony komercyjne: sklepy internetowe, strony sprzedające usługi cyfrowe. Narzędzia do zarządzania produktami, klientami i sprzedażą prezentowane są w modułach tematycznych - np. TSVshop i Shopkeeper.
 • Serwisy informacyjne: blogi, portale informacyjne. Dla CMS MODX dostępny jest szereg rozszerzeń, które ułatwiają pracę z treściami tekstowymi.

Profesjonalni programiści docenią obiektowo zorientowany rdzeń i API, możliwość rozbudowy bez zmiany kodu rdzenia oraz filtrowanie treści. Jedyną trudnością, z jaką będziesz musiał się zmierzyć, jest niestandardowa składnia. Na szczęście istnieje szczegółowa dokumentacja, która pomoże szybko zrozumieć strukturę systemu CMS MODX.

Bez dokumentacji praca z silnikiem jest prawie niemożliwa. Powodem tego jest nietypowa składnia, która występuje tylko w CMS MODX. Znaczniki są podstawowymi elementami roboczymi. Określając znacznik, użytkownik wywołuje fragment kodu, zmienną lub tekst. Jednocześnie system tagowania w Evolution i Revolution jest inny, więc nawet webmasterzy, którzy korzystali już z CMS MODX, ale używali innej wersji, muszą sprawdzić dokumentację.

Obie wersje CMS MODX są dystrybuowane za darmo. Zazwyczaj nie trzeba też płacić za dodatki i szablony. Jedynym wyjątkiem są prace specjalistyczne, jeśli nie radzisz sobie z samodzielną konfiguracją strony. CMS MODX jest dość popularnym systemem, więc oferty zleceń można łatwo znaleźć na giełdach freelancerów.

Optymalizacja i promocja SEO w CMS MODX

Obie wersje CMS MODX są uważane za jedne z najbardziej przyjaznych dla SEO. Niemniej jednak, aby promocja SEO była jak najlepsza w Internecie, należy odpowiednio wykorzystać dostępne funkcje systemu CMS MODX. Jako minimum, następujące kroki powinny być podjęte jako część wstępnej konfiguracji SEO:

Edytuj plik robots.txt, aby uniknąć tworzenia duplikatów.
Ustaw adresy CNC. Możesz to zrobić w ustawieniach systemu, gdzie znajduje się opcja "Przyjazne adresy URL".
Zdecyduj, czy wyszukiwarki wiedzą o Twojej witrynie, czy nie i odpowiednio edytuj plik .htaccess.
Utwórz mapę strony za pomocą dodatku GoogleSiteMap (dostępna w Zarządzaniu pakietami).
Dla skutecznej promocji ważna jest optymalizacja treści - przynajmniej jej unikalność, trzymanie się struktury nagłówków (H1-H6) i wypełnianie meta-danych stron. Kolejnym ważnym parametrem jest szybkość ładowania strony. Aby zapewnić szybkie wyświetlanie treści, należy wybrać wysokiej jakości usługę hostingową.


Zalety i wady systemu CMS MODX
Główną zaletą MODX jest jego elastyczność, która pozwala na realizację różnorodnych projektów, od typowych zadań po strony o niestandardowej funkcjonalności. Wśród innych zalet należy wymienić:

 • Liczne wbudowane moduły do organizacji różnych typów stron.
 • Wstępna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych, która ułatwia promocję projektu.
 • Cross-browser i cross-platform.
 • Intuicyjne narzędzia do zarządzania treścią po skonfigurowaniu strony.

Główną wadą jest trudność w developmencie. Na CMS MODX nie da się stworzyć strony internetowej, nie mając umiejętności programistycznych ani doświadczenia z innymi CMS-ami. Nawet jeśli stworzyłeś już setki stron na WordPressie czy Joomli i doskonale znasz HTML i CSS, to i tak będziesz musiał szczegółowo przestudiować dokumentację i nauczyć się składni MODX, która bardzo różni się od tego, co oferują pozostałe silniki.

Inne wady to mała ilość gotowych szablonów do zmiany wyglądu i funkcjonalności. Możesz użyć dowolnego szablonu HTML, ale ponownie, będziesz potrzebował pewnego doświadczenia w dziedzinie budowania stron internetowych i znajomości składni CMS MODX, która różni się nawet pomiędzy dwoma wersjami tego samego CMS.

Wnioski
CMS MODX jest potężnym narzędziem, które świetnie nadaje się do niestandardowych zadań. Formalnie nie jest to nawet CMS, ale framework, w którym programiści budują swój własny system zarządzania treścią. Dla początkującego webmastera ta zaleta systemu może jednak przyprawić o poważny ból głowy. Stworzenie strony internetowej w MODX wymaga nie tylko podstawowej znajomości HTML, CSS i JavaScript. Nawet ustawienie wyglądu i sposobu działania będzie wymagało przestudiowania dokumentacji i edycji kodu.

 

 

Nasza lokalizacja

Agencja Interaktywna  Web Wizard.com
rok założenia 2000


52-220 Wrocław, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10
NIP:        PL 899-142-54-65
REGON:   932899803

kontakt telefoniczny w godzinach 8.30 - 16.30

tel.    +48 71 346 29 73
tel. kom.  +48 502 387 145

 

Formularz kontaktowy

Od nawiązania kontaktu z Nami, dzieli Cię Tylko jeden krok, który może być początkiem długoletniej współpracy.
Z pewnością szybko ulegnie zapomnieniu treść przesłanej korespondencji, ale nigdy nie zapomnisz tego jak się czułeś podczas współpracy z nami.

Zaczynamy?

 

*

Przeglądaj Dodaj plik

Podanie powyższych danych jest dobrowolne, przy czym podanie adresu e-mail jest niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Agencja Interaktywna Web Wizard.com z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gen. Grota-Roweckiego 8/10, 52-220 Wrocław prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nr 1661331 z dnia 13.03.2003, REGON: 932899803, e-mail: biuro@webwizard.com.pl

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.